Menu

15 Nisan 2013 Pazartesi

Ankara JUG Nisan 2013 Etkinliği


Ankara JUG etkinliklerine devam ediyor! Bu ay etkinliğimize uzun yıllardır Java konusunda danışmanlık ve eğitim hizmeti veren Devinim Yazılım Eğitim Danışmanlık şirketinde Danışman ve Eğitmen olarak çalışmakta olan Ertuğrul Aslan konuğumuz olacak.

2013 Nisan toplantımız her zamanki gibi Bilkent Cyberpark Dr. Fikret Yücel Konferans Salonu'nda düzenlenecek. Ancak bu sefer elimizde olmayan nedenlerden dolayı küçük bir farklılık olacak. Etkinliklerimizi düzenlediğimiz salondaki yoğunluktan dolayı Nisan toplantımızı, normal tarihinden 1 hafta sonra, Mayıs ayı başında düzenleyeceğiz. Dolayısı ile etkinlik tarihimizi2 Mayıs 2013 - Perşembe günü saat 19:00 olarak ayarladık. Etkinliğimize aşağıdaki bağlantıyı kullanarak kaydınızı yaptırabilirsiniz.


Konuşmacı: Ertuğrul ASLAN
Ertuğrul Aslan, 2005 yılında java ile tanışmış olup, profesyonel olarak 2007 yılından bu yana çok büyük ölçekli özellikle Finans projelerinde, projelerin tasarımından, kodlanmasına, veritabanlarının oluşturulması gibi bütün adımlarında görev almıştır. Bu projelerde Java EE 5 ve Java EE 6'nin teknolojileri olan EJB 3.1, JPA 2, Web Service ve JSF 2 kullanarak projeler geliştirmiştir. Bu projelere paralel olarak 2007 yılında Oracle veritabanı ile çalışmaya başlamış ve geliştirdiği projelerin veritabanlarının hazırlanmasından performans iyileştirme gibi bütün yönetimlerinde de görev almıştır. Farklı yazılım şirketlerinde Senior Java Developer ve Oracle DBA olarak çalışmış olan Ertuğrul Aslan, aynı zamanda 2008 yılından bu yana, Java ve Oracle eğitimleri vermektedir. Oracle Database 11g Administrator Certified Professional (OCP) sahibidir.
 

Etkinlik Adı: JPA 2

JPA 2 başlıklı etkinlikte "JPA nedir?", "Neden JPA'ya ihtiyaç duyarız" ve "ORM nedir?" sorularına bulacağımız cevaplarla birlikte, JPA hakkinda yanlis bilinenler, Hibernate ile karsilastirilmasi, JPA providerlar, Persistence Conext ve persistence.xml, EntityManager ve komutları, Relatations, JPQL sorgu dili, JPA concurrency konularında bilgiler edinebileceksiniz. Bunlarla birlikte Java EE 7 ve JPA 2.2 ile gelecek yeni ozelliklere de değinilecektir. Örnek demo uygulamalarla, teorik olarak anlatılan konuların, uygulamada nasıl kullanılabileceğini deneyimleme şansına sahip olacaksınız.
 
Etkinliklerimizde katılımcılarımıza çeşitli hediyeler veriyoruz bildiğiniz gibi. Hediyelerimiz çekiliş ile verilecektir. Bu etkinliğimizin hediyeleri:
 • Bu ay etkinliğimizin sponsorlarından Devinim Yazılım Eğitim Danışmanlık firması tüm katılımcılara Java eğitimleri için %20 indirim hediye ediyor.
 • Ayrıca Devinim Yazılım Eğitim Danışmanlık firması 2 şanslı katılımcımıza Java eğitimlerinde kullanılmak üzere %50 indirim hediye edecek.
 • 2 şanslı katılımcımıza Oracle Academy Mug'ı
 • Etkinliklerimizin global sponsoru JetBrains tarafından katılımcı sayımıza göre ücretsiz lisans hediye edilecektir. Eğer toplam 30+ katılımcımız olursa 1 adet JetBrains ürün lisansı, 50+ katılımcımız olması durumunda 2 adet JetBrains ürün lisansı hediye edilecektir.
 • Etkinliklerimizin global sponsoru Atlassian tarafından 1 adet Atlassian ürün lisansı hediye edilecektir.
 • Etkinliklerimizin global sponsoru O'Reilly tarafından 1 şanslı katılımcımıza Sticker Seti ve Not Defteri hediye edilecektir.
 • Bu hediyelere ek olarak Oracle Academy'nin sürpriz hediyeleri sizleri bekliyor olacak!

Bu etkinliğimizde ayrıca sizlere küçük ikramlarımız olacak. İş veya okul çıkışı hiçbir yere uğramadan etkinliğimize gelebilirsiniz :). Etkinliklerimiz sizlerle güzel ve keyifli... Hem etkinliğimize, hem de etkinlik sonrası sohbetimize bekliyoruz. Görüşmek üzere...

2 yorum:

 1. An interesting discussion is definitely worth comment.
  I believe that you ought to write more on this
  issue, it may not be a taboo subject but typically people do not
  speak about these subjects. To the next! All the best!
  !

  Here is my web page :: Dragon City Cheat Engine

  YanıtlaSil